ŞirketOrtağım, T.C Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan BKS(Bireysel Katılım Sermeyesi) mevzuatı kapsamında 2014 yılında akredite edilmiş Türkiye’ nin ilk Melek Yatırımcı Ağları arasında yer alır.

Sektör farkı ayırt etmeksizin fikir aşamasını geçmiş ve ticari hale gelmiş inovatif girişimlerin araştırılıp bulunması, girişimler arasından uygun olanların ŞirketOrtağım Yönetimi tarafından titizlikle seçilip Yatırımcı sunumuna hazırlanması, girişimlerin Yatırımcılar ile düzenli periyotlarda gerçekleştirilen toplantılarda bir araya getirilmesi, yatırım kararı verilen girişimlerin hukuki süreçlerinin yürütülmesi, yapılan yatırımların düzenli olarak izlenerek Yatırımcılara raporlanması ve exit imkanlarının araştırılarak yönetilmesi Ağın temel faaliyetleri arasındadır. Tüm bu süreçler Yatırımcılar adına ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı tarafından titizlikle yürütülür.

Ayrıca; BKS mevzuatı kapsamında Yatırımcıların vergi muafiyeti avantajından faydalanabilmesi amacıyla BKY Melek Yatırımcı lisans başvurusu ve yatırım kararı verilen her girişim özelinde yatırım başvurularının yapılması sunulan hizmetler arasında yer alır.