Akın KOZANOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

Akın Kozanoğlu lisanslı bir melek yatırımcıdır. 2014 yılında kuruluşundan beri Şirketortağım Melek Yatırımcılık şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olan Kozanoğlu, ayrıca bazı şirketlerin yönetim ve danışma kurullarında görev yapmaktadır. Kendisi, daha önceki 42 yıllık profesyonel geçmişinde büyük ölçekli şirketlerin üst düzey yöneticiliklerinde bulunmuştur. AKBANK ‘da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı; Sabancı Holding’de Banka/Sigorta Grubu Başkanlığı; AKSİGORTA, AVİVASA ve Bankalararası Kart Merkezi’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı, ERGO Sigortacılık grubunda CEO’ luk bu görevlerinden bazılarıdır. Kozanoğlu, ODTÜ’ den makine mühendisliği dalında lisans ve Londra Üniversitesi’ nden Bilgisayar Bilimleri dalında lisansüstü diplomaları sahibidir.

Mehmet BULDURGAN

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Uzun yıllar Sabancı Grubu bünyesinde yer alıp son olarak TEMSA A.Ş’de CEO’luk görevini yürüten Mehmet Buldurgan, daha sonra 2011 yılında mbco Strateji Danışmanlık A.Ş’yi kurdu. Bu tarihten itibaren muhtelif şirketlerde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Üyeliği ve Danışmanlığı yapmaktadır. 2013 yılından itibaren ise BKS (Bireysel Katılım Sermayesi) mevzuatı kapsamında Türkiye’ de Melek Yatırımcı Lisansı alan ilk 8 kişiden birisi olan Mehmet Buldurgan, Ortakları ile birlikte 2014 yılında kurduğu ve Ağ Başkanlığı’nı yaptığı ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı ile genç girişimcilerin inovatif girişimlerine yatırım sağlanmasına destek olmaktadır. Ayrıca; daha önce TEİD (Etik ve İtibar Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TKYD (Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği) Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

Sedef KORKMAZ

Yönetim Kurulu Üyesi

Uzun yıllar Sabancı Grubu’nun finans sektöründeki iştiraklerinde üst düzey yöneticilik ve yönetim kurulu üyelikleri, daha sonra sigorta sektöründe strateji, pazarlama ve iletişim, insan kaynakları, kurumsal hukuk ve satın almadan sorumlu icra kurulu ve yönetim kurulu üyelikleri yapan Sedef Korkmaz, şuan ŞirketOrtağım Danışmanlık Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği’ nin yanı sıra ALBILA Serum ve Biyolojik Ürünler A.Ş.’ nin Genel Müdürlük görevini yürütmektedir. Ayrıca; 2013 yılında aldığı melek yatırımcılık lisansıyla birlikte girişimcilere deneyimlerini aktararak destek vermektedir.

Hasan PEHLİVAN

Yönetim Kurulu Üyesi

Enerji ve ICT sektörlerinde Schlumberger ve Gemalto firmalarında hem yurtdışı hem de yurtiçi 17 senelik özel sektör deneyiminden sonra, 2011 Temmuz ayında temel faaliyet alanı uluslararası doğrudan yatırımların ülkemize kazandırılması olan T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’na Baş Danışman olarak katılmıştır. 15 ülkedeki uluslararası danışman ağının koordinasyonundan sorumlu olan Hasan Pehlivan, enerji, inovasyon ve ileri teknoloji konularında sektörel çalışmalara katkı sağlamıştır. 2016 yılından itibaren Eczacıbaşı bünyesinde bulunan Vitra Karo şirketinin genel müdürlük görevini yürütmektedir. 2013 yılında aldığı Melek Yatırımcılık lisansıyla inovatif girişimlere yatırım sağlanmasına destek olmaktadır.

Dursun AKBULUT

Yönetim Kurulu Üyesi

Uzun yıllar yerli ve yabancı finansal kuruluşlarda Genel Müdürlük, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Danışmanlığı görevlerinde bulunan Dursun Akbulut, Halen kurucu ortağı olduğu AYD Finansal ve Teknik Danışmanlık Ltd.Şti. vasıtası ile Yönetim Danışmanlığı ve Kurumsal Risk Yönetimi ve Kurumsal Finans konularında şirketlere hizmet vermektedir. Bankacılık, Leasing ve Kurumsal Finansman alanlarında elde etmiş olduğu tecrübe ve bilgi birikimini melek yatırımcılık lisansıyla girişimciler ile paylaşmaktadır.

Adem DUMAN

Ortak

CCW Teknoloji Yatırımları A.Ş. kurucusu, Finansal Kurumlar Birliği eski başkanı ve TURKCELL’de tüketici finansman ve sigorta şirketlerinden sorumlu genel müdür olarak görev yapmış olan Adem Duman ŞirketOrtağım’a Eylül 2020 tarihi itibariyle ortak olarak katıldı. Adem Duman ayrıca, EUROFINAS’ta (Avrupa Finans Birlikleri Federasyonu, Brüksel) yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktaydı. Interbank A.Ş., BNP AK Dresdner Bank A.Ş., TEB, Vakıf Emeklilik ve Turkcell Grubu’nda iş geliştirme, yapılandırılmış finansman, finansal yönetim, fon yönetimi, insan kaynakları yönetimi, değişim yönetimi, fintech ve insurtech alanlarında 22 yıllık yönetim tecrübesine sahiptir.

Hasan Uğur ULUSOY

Ortak

İş hayatına başladığı Ulkar Holding bünyesinde uzun yıllar değişik şirketlerde yöneticilik yapmıştır. Halen holding ve Nobel İlaç ve diğer bağlı şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanıdır. 2014 yılında aldığı Melek Yatırımcılık lisansıyla birlikte muhtelif girişimlere yatırımlarını sürdürmektedir.